Ożarowska szkoła kickboxingu

  • kickbox@op.pl
  • +48 601 500 207
Gerard Zdziarski

Gerard Zdziarski

trener Ożarowskiej Szkoły Kick-Boxingu

Zodiakalny baran "Wojownik" urodzony 7 kwietnia 1970 roku w Warszawie, od lat związany z Ożarowem Mazowieckim (Ołtarzew). Ze sportem związany od zawsze, pierwsze kroki w kickboxingu stawiał w Studenckim Klubie Politechniki Warszawskiej w czasach, gdy Piotr Siegoczyński zdobył dla Polski pierwsze Mistrzostwo Świata w tej dyscyplinie.

W 1988 roku w pierwszych Mistrzostwach Polski w formie Full-Contact Elblągu po ciężkich eliminacjach zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski mając dopiero osiemnaście lat.

Gerard Zdziarski

W swojej karierze sportowej był ośmiokrotnym Mistrzem Polski seniorów, Mistrzem Polski juniorów, zdobywcą Pucharu Pan-Amerykańskiego w Brazylii w 1994 roku, ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy w Hiszpanii w 1990, Mistrzostw Świata w Kijowie w 1995 i Mistrzostw Europy w Jugosławii w 1996 roku

W 1991 roku wygrał w Poznaniu zawodową walkę w kickboxingu z Zawodowym Mistrzem Europy, holendrem Elkadirem Sadouki. Zwycięstwo to dało Gerardowi pierwsze miejsce w zawodowym europejskim rankingu ISKA (Internacional Sport Kick-Boxing Association). W tym samym roku próbuje swych sił poza granicami kontynentu, walcząc o tytuł interkontynentalny z Ducarmelem Cyriusem w Montrealu (Kanada). Walkę przegrywa jednak ze względu na odniesioną kontuzję, po siódmej rundzie.

W 1993 roku w Marsylii wygrał pojedynek z Zawodowym Mistrzem Świata Krystianem Batestii co uplasowało Gerarda na pierwszym miejscu rankingu światowego.

Najbardziej udanym rokiem w karierze Gerarda był rok 1997. W maju w odległym Dagestanie w miejscowości Nalczik (Rosja) zdobył, wygrywając z gospodarzem przed czasem, Pas Zawodowego Mistrza Europy w kategorii do 75 kg. W październiku w Siedlcach obronił tytuł Mistrza Polski.

W listopadzie w Gdańsku po wygraniu pięciu pojedynków został Mistrzem Świata Amatorów. Dla ukoronowania swych sukcesów w grudniu w Tunezji wygrał przed czasem zdobywając drugi pas Zawodowego Mistrza Europy w drugiej kategorii wagowej do 78 kg. W 1998 roku w Leverkusen Niemcy został drugim v-ce Mistrzem Europy Amatorów. W tym roku postanowił spróbować swoich szans w boksie zawodowym wygrywając swoją pierwszą walkę przed czasem z bardzo wymagającym przeciwnikiem czarnoskórym Donaldem Jenkinsem.

W chwili obecnej na swoim zawodowym koncie ma 22 walki, wygranych przed czasem 6, z czego przegrał po bardzo wyrównanych walkach tylko trzy pojedynki na punkty. Z takimi przeciwnikami jak MIKKEL "Hitman" KESSLER, który pół roku po tej walce został zawodowym mistrzem świata federacji WBO, a Gerard przegrał tę walkę po wyrównanym pojedynku z gospodarzem w Kopenhadze.

Ukoronowaniem kariery był tytuł pierwszego Międzynarodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Bokserskiego (Radom, 21-02-2003). Gerard boksował w grupie zawodowej Andrzeja Gmitruka Panix Europe.W dniu 14 listopada 2003 roku obronił po raz pierwszy pas zawodowego międzynarodowego mistrza Polski z bardzo wymagającym zawodnikiem Allaoua Anki z Francji.

Od września 2003 roku w Ożarowie Mazowieckim przy Liceum św. Pallotiego prowadzi zajęcia kick - boxingu z elementami samoobrony. W 2004 roku próbuje swych sił w charakterze nauczyciela przysposobienia obronnego w/w liceum. Praca z młodzieżą daje wielką satysfakcję, łącząc wiedzę praktyczną wyniesioną z całego życia prywatnego i zawodowego z wiedzą teoretyczną wyniesioną ze studiów.

Chcąc wyjść naprzeciw tym potrzebom - otwiera w kwietniu 2005 roku szkołę Kick-Boxingu w której dzieci i młodzież podnoszą swoją sprawność fizyczną, ucząc się skutecznej samoobrony w tak niebezpiecznych czasach jakie nas otaczają oraz daje możliwości przygody ze sportem w pełnym słowa znaczeniu (zdobywanie stopni uczniowskich i uczestnictwo w zawodach na wielu poziomach Polskiego Związku Kick - Boxingu).

W 2012 roku odznaczony gwiazdą Iraku przez prezydenta RP. Od marca 2013 członek zarządu i aktywny działacz Polskiego związku kickboxingu.

Kariera bokserska:

GERARD ZDZIARSKI przez wiele lat uprawiał kickboxing w formułach full i light contact, do dzisiaj łączy kick z boksem profesjonalnym. Jeden z najlepszych kickerów w ostatnich kilku latach na świecie.

Sukcesy: Wielokrotny mistrz Polski głównie w full contact, mistrz świata WAKO (1997), drugi v-ce mistrz Europy (amatorów Leverkusen - 1998), Zawodowy mistrz europy kat.-75 kg V.1997 roku 7r KO, Nalczik Rosja. Zawodowy mistrz europy kat.- 78 kg Tunis, Tunezja 7 rokuKO. Zwycięzca Igrzysk Panamerykańskich ( Brazylia 1994), triumfator wielu innych międzynarodowych imprez w kickboxingu. Trenuje w Warszawskim Stowarzyszeniu Sportu Casinos Poland. Jako amator stoczył 164 pojedynki, z których 7 zakończyło się jego porażką.

Mistrz Europy i świata w kick boxingu. Jako bokser zawodowy Gerard stoczył dwadzieścia dwa pojedynki, z czego siedemnaście wygrał, jedną zremisował, a tylko trzy przegrał. Jest zawodnikiem dojrzałym, prezentuje widowiskowy styl walki. Jeśli jego kariera zawodowa będzie się harmonijnie rozwijać, Panix Europe planuje zorganizować dla Gerarda walkę o tytuł Mistrza Europy. 21.02.2003 roku w Radomiu Gerard wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, świętując zwycięstwo na punkty nad Włochem Giovanni Jemmą. 14.11.2003 zwyciężył na punkty Allaoua Anki, broniąc wywalczony wcześnie tytuł.

Praca zawodowa:

Pracuje w BOR od stycznia 1999 roku na stanowisku instruktora sportu gdzie rozwija swoje doświadczenie instruktorskie.

W dniu 11.11.2005 roku Minister Obrony Narodowej odznaczył Gerarda brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju. Jest to bardzo ważne i miłe ukoronowanie dwunastoletniej pracy zawodowej.

Blog:

Od 2005 roku Gerard prowadzi blog o tematyce związanej z prowadzeniem szkoły OSKB (Ożarowska Szkoła Kick-Boxingu). Celem blogu jest bieżący komentarz trenerski i komunikacja z zawodnikami.